Porady dla Utrzymywanie Kominek bezpieczne

Kominki dawna zarówno praktyczne i dekoracyjnym elementem domu. Przed nowoczesne wynalazki telewizyjnych i radiowych kominku służył jako miejsce spotkań dla rodzin, aby akcja opowieści i zatrzymać ciepło w chłodne noce. Kominek miał wiele ewolucje podczas jego tworzenia wieków temu. Czy mieszka w zabytkowym domu z wielu wymyślnych kominki spalania drewna w każdym pokoju lub małej condo nowoczesny z eleganckim urządzeniu spalania gazu ważne jest, aby kształcić się na temat bezpieczeństwa ognisko. Te piękne cechy akcent może okazać śmiertelna, jeśli nie są odpowiednio zadbane. Więcej niż 36% pożarów domowych są spowodowane kreozotowego gromadzeniu lub innych nieszczęściach kominkowych, które można łatwo zapobiec.

Pierwszy krok można podjąć w kierunku trzymając całej rodziny jest, aby utrzymać kominek w czystości i zachowane. Planowanie roczne inspekcję komina i kominkiem jest to dobry pomysł. Certyfikowani specjaliści kominowe mieć narzędzia niezbędne do znalezienia, zbadać i rozwiązać potencjalne problemy przed ich eskalacji. Przypadku projektowania nowego kominka chcesz wybrać ognioodpornych materiałów, takich jak beton i kamień do dekoracji ścian i innych okolic. Ponadto, prowadzi ognisko z dala od łatwopalnych talentów Pseudonim lub innych potencjalnych zagrożeń pożarowych. Dodawanie dekoracyjny mesh pomaga zawierać płonących żar z wdmuchiwane jest do pokoju, gdzie mogą być niebezpieczne.

Z ognia sterowania jest bardzo niebezpieczne. Podczas zapalania ognia należy unikać używania cieczy palnych, które mogą powodować niebezpieczne eksplozje. Kiedy budujesz ogień w kominku drewna płonącego dzienniki powinny być z tyłu kominka utrzymać ogień zawarty. Używając suchego twardego drewna będzie zmniejszyć ilość gromadzić się w kominie, które mogą spowodować pożar. Nigdy nie pozostawiaj bez nadzoru ognia, należy całkowicie ugasić ogień w swoim kominku przed wyjściem z domu.

Każdy dom powinien mieć zainstalowane czujniki dymu na każdym piętrze. Alarmy miejsce wewnątrz pomieszczeń, w których ludzie będą sypialnych i w korytarzach zewnętrznych drzwi tych pomieszczeń, jak również w kuchni i każdy pokój z kominkiem. Należy sprawdzić te alarmy regularnie i zmienić wszystkie baterie co 12 miesięcy. Alarmy te są ostatnią linią obrony, aby pomóc zapobiec tragedii pożaru w domu.

Istnieją również kroki, które mogą być podejmowane poza domu, aby pomóc swoim ognisko bezpieczniejsze. Wiele pożarów wybucha w kominie i może mover na dach domu. Powinieneś mieć sito, aby zapobiec wyjściu iskry z komina. Staraj się dach od wszystkich szczątków i sprawdź ją regularnie. Na dachu wszystkie otwory kominkowe powinny obejmować nie mniej niż drzewa poza stóp wysokości dachu. Niskie gałęzie wiszące nad tymi otworami i kanały spalinowe innych może spowodować niepotrzebne ryzyko. Przycinanie tych oddziałów, a także oddziały w pobliżu komina pomaga chronić i swoją rodzinę.

Przy właściwej pielęgnacji kominki mogą dodać wartość do domu i być miejscem spotkań, aby wspomnienia dla przyszłych pokoleń.

Comments are closed.